Bazén se slanou vodou a jeho příprava na sezónu

Bazén se slanou vodou

1.

Prvním krokem bude testování chemických hodnot v bazénové vodě. Voda může být testována odborníkem na bazén nebo pomocí domácí testovací soupravy. Pro domácí testování doporučujeme využít našich špičkových kapkových testerů Sparkly POOL. Voda bude muset být testována na volný chlor, pH, alkalitu, tvrdost a sůl. 

2.

Před provedením jakýchkoliv úprav je nutné vědět, jaký je celkový objem vody v bazénu. Celkový objem určí, kolik z každé chemické látky obsažené v našich přípravcích je třeba přidat.

3.

První úroveň, která by měla být upravena, je alkalita. Alkalita by měla být v rozmezí 80-120 dílů na milion (ppm). Nízká nebo vysoká alkalita může ovlivnit hladinu pH. Nízká alkalita vyžaduje přidání přípravku Sparkly POOL - ALKALITA PLUS, který můžete zakoupit v našem eshopu. Vysoká alkalita vyžaduje přidání Sparkly POOL - pH MÍNUS, který můžete také koupit v našem eshopu.

4.

Jakmile je alkalita ve správném rozmezí, další úroveň, kterou je třeba upravit, je pH. Hladina pH je základem pro všechny ostatní chemikálie. Správné rozmezí pro pH je 6,8 - 7,6. Nízké pH vyžaduje přidání přípravku Sparkly POOL - pH PLUS. Vysoké pH bude vyžadovat přidání Sparkly POOL - pH MÍNUS.

5.

Po úpravě pH bude muset být chlor na úrovni 1-3 ppm. Pokud je hladina chloru nízká, lze ji zvýšit přidáním přípravku Sparkly POOL - CHLOR START nebo CHLOR ŠOK. Pokud je hladina chloru vysoká, lze ji snížit pomocí redukce chloru nebo-li přípravkem Sparkly POOL - CHLOR MÍNUS.

6.

Stabilizátor chloru chrání chlor před okamžitým snížením vlivem slunečního záření. Doporučená hladina kyseliny kyanurové je 50-80 ppm. Přidání stabilizátoru zvýšíte hladinu kyanurové kyseliny. Stabilizátor bude nutné přidat přímo do skimmeru. Vypuštěním vody a přidáním čerstvé vody snížíte hladinu kyanurové kyseliny a bude ji tedy třeba doplnit. V našem eshopu můžete zakoupit stabilizátor chloru pod názvem Sparkly POOL - STABILIZÁTOR CHLORU.

7.

Nízká hladina vápníku může způsobit jamku nebo leptání povrchu. Vysoký obsah vápníku může způsobit zakalenou vodu a usazeniny na stěnách – vysoká tvrdost vody. Správná hodnota tvrdosti vody je do 17°N. Pokud je voda hodně tvrdá, můžeme ji snížit pomocí přípravku Sparkly POOL - STABILIZÁTOR TVRDOSTI.

8.

Jakmile jsou upraveny všechny chemické hladiny, může být sůl přidána do bazénu. Průměrná hladina soli bude 2700-3500 ppm. Je důležité použít pouze chlorid sodný (NaCl), který má čistotu vyšší než 99%. Jedná se o běžnou potravinovou sůl nebo sůl na změkčování vody a je obvykle k dispozici v pytlích o hmotnosti 25 kg. NEPOUŽÍVEJTE kamennou sůl, sůl s přísadami proti spékání ani jodizovanou sůl.

9.

Solinátor slané vody lze zapnout, jakmile jsou chemikálie vyváženy a hladina soli je v ideálním rozmezí. Poznámka: Konkrétní pokyny naleznete v příručce k solinátoru slané vody.

tester chlor a ph ph mínus ph plus
Kapkový tester pH mínus pH plus
koupit koupit koupit
alkalita chlor start chlor mínus
Alkalita plus Chlor start Chlor mínus
koupit koupit koupit
stabilizátor chloru stabilizátor tvrdosti algicid
Stabilizátor chloru Stabilizátor tvrdosti Algicid extra
koupit koupit koupit