Bezchlorová chemie do bazénu

Bezchlorová chemie

Bezchlorová chemie do bazénu – rady a tipy

Bezchlorová, kyslíková chemie do bazénu nebo také bazénová bezchlorová chemie.

V tomto článku Vám poradíme, jak pečovat o vodu v bazénu bez chloru. Vše uvedené v tomto článku lze aplikovat také na vířivky, tedy úpravu vody v ní.

Bezchlorová úprava vody v bazénu je rok od roku oblíbenější, a to především u majitelů bazénů s citlivou pokožkou a trpících alergickou reakcí na chlor, ale také u těch, kteří jen chtějí vodu bez chemického, chlorového zápachu. Voda ošetřená tímto typem chemie nedráždí ani oči a sliznice. Chemie bez chloru je vhodná do všech typů a velikostí bazénů.

Základní rozdíly mezi chlorovou a bezchlorovou bazénovou chemií

Chlorová chemie dezinfikuje vodu chlorem, jenž je ve většině přípravků dostupných na našem trhu ve stabilizované formě tzn., že nepodléhá rychlému rozkladu vlivem slunečního záření a předčasnému uvolnění z vody. Chlorové přípravky jsou cenově dostupnější a razantnější i při méně intenzivním dávkování.

Bezchlorová chemie využívá k ošetření vody v bazénu aktivní kyslík ve spolupráci s kyslíkovým aktivátorem na bázi polymerů. Bezchlorové přípravky jsou oproti chlorovým dražší a dávkují se intenzivněji. Jsou však naprosto bezpečné a účinné proti řasám i bakteriím.

Chlorovou a bezchlorovou chemii do bazénu se nedoporučuje kombinovat.

Nejpoužívanější bezchlorové přípravky do bazénu 
Nejoblíbenější bezchlorové přípravky do bazénu jsou bezesporu oxi kyslíkové tablety dále oxi šok - kyslíkový granulát a oxi kyslíkové krystaly. Všechny tyto přípravky se používají v kombinaci s již zmíněným aktivátorem a tvoří nedílný systém. Další kategorií jsou tekuté bezchlorové přípravky do bazénu, u kterých se rovněž používá oxi kyslíkový aktivátor.

Použitím bezchlorové chemie řešíme pouze dezinfekci vody, u které nás stejně jako u chlorové chemie nemine používání ostatních přípravků, které jsou nezbytné k docílení jiskrně čisté vody v bazénu, a to zejména přípravky pro úpravu pH, alkality a tvrdosti i dalších jako jsou např. vločkovač a projasňovač.

O všech těchto problematikách a přípravcích se můžete více dočíst v našich dalších článcích, které Vám pomohou s péčí o vodu ve vašem bazénu, naleznete je zde.

oxi tablety oxi šok aktivátor oxi
Oxi tablety Oxi šok Aktivátor oxi
koupit koupit koupit