Správné hodnoty vody v bazénu se slanou vodou - Rady a tipy

slady bazen

Správné hodnoty vody v bazénu se slanou vodou

Hodnota chlor, tvrdost, alkalita, pH vody a jiné v bazénu se slanou vodou. Poradíme Vám, jak o slanou vodu v bazénu správně pečovat.

Kolik je třeba soli do vody v bazénu
Optimální množství bazénové mořské soli potřebné pro správnou funkci solonizační jednotky je v rozmezí 4 až 6 kg na každých 1000 litrů vody v bazénu. Ovšem každé zařízení je jiné, a proto se doporučuje držet se návodu výrobce solonizační jednotky. Sůl do bazénu je také nutno doplňovat v průběhu sezóny v závislosti na množství čerstvě dopuštěné vody. Obsah soli ve vodě lze měřit testerem pro zjištění hladiny soli.

Jak je to s chlorem v bazénu se slanou vodou
Článků, ve kterých se dovíte, že slaná bazénová voda není v žádném případě bez chloru a chemie je mnoho a nezbývá jen konstatovat, že je tomu opravdu tak. Žádná voda ke koupání se zkrátka neobejde bez chemické úpravy, a to především bez dezinfekce. Slaná voda je sice příjemnější pro ty z nás, kteří trpí kožními problémy nebo alergickou reakcí na chlor, avšak má také své úskalí. Chlor, který vzniká pomocí elektrolýzy a chemickou reakcí z bazénové soli a uvolňuje se do vody v bazénu je v podstatě základní chlor plynný. Takový chlor z vody rychle uniká a rozkládá se rychleji i vlivem slunečního záření. Je tedy třeba často kontrolovat, zda je soloninzační jednotka v provozu. V případě, že není chlor do vody dodáván v potřebném množství se kvalita vody velmi rychle horší. Ideálním řešením je chlor ve vodě stabilizovat použitím přípravku stabilizátor chloru, který se aplikuje pouze jednou ročně, a to na začátku koupací sezóny. Správná hodnota volného chloru ve slané bazénové vodě je 0,3 – 0,6 mg/l a lze ji měřit za pomocí bazénového testeru, který je dodáván v sadě i pro měření pH vody. 
Může se také stát, že se do bazénu uvolní chloru moc velké množství. Hodnota při měření chloru je hodně vysoká a v bazénu by tedy neměl být nikdo přítomen. V takovém případě lze chlor snížit pomocí přípravku 
chlor mínus – chlor stop, který hodnotu chloru rychle sníží a umožní tak okamžité koupání bez obav.

Algicid do bazénu se slanou vodou
Velmi vhodné v slané bazénové vodě je používání algicidního přípravku. Přípravky algicid extra proti řasám a algicid extra proti řasám plus z řady Sparkly POOL velice dobře spolupracují s chlorem a zajišťují prevenci proti tvorbě řas, které jsou schopny si přivyknout i na chlor. Tento přípravek také dodává vodě jiskru.

pH, alkalita a tvrdost vody v bazénu se slanou vodou
Správná hodnota pH slané bazénové vody je základem při její úpravě a je naprosto stejná jako u vody sladké, a to v rozmezí 6,8 – 7,6. pH vody se doporučuje měřit 2 krát týdně již zmíněným testerem a okamžitě reagovat na odchylky. Tuto hodnotu lze upravit pomocí přípravků pH plus (zvýšení pH) nebo pH mínus (snížení pH). 
Alkalita vody v bazénu je také velmi důležitou hodnotou. Její správné rozmezí je 80 – 120 ppm a lze ji měřit kapkovým testerem alkalita. V případě, že je celková alkalita vody nízká, zvýšíme ji pomocí přípravku alkalita plus
Tvrdá voda v bazénu se slanou vodou přímo ovlivňuje její kvalitu. Proto bychom tuto hodnotu neměli opomíjet, naopak si zaslouží hodně naší pozornosti. I tato hodnota se dá regulovat, a to přípravkem stabilizátor tvrdosti, který je bezesporu vynikajícím pomocníkem při úpravě bazénové vody.

Více se o těchto hodnotách můžete dovědět v našich dalších článcích. 
Tvrdost vody v bazénu
pH vody v bazénu
Alkalita vody v bazénu

Také další přípravky z řady Sparkly POOL pro úpravu bazénové vody např. v
ločkovačvločkovač extraprojasňovač extra jsou určené do bazénu se slanou vodou a měli by být do vody aplikovány nejen při zákalech, ale preventivně 1 krát týdně.
K zazimování slané bazénové vody je tu pro Vás 
zazimovač extra.

tester chlor a ph ph mínus ph plus
Kapkový tester pH mínus pH plus
koupit koupit koupit
alkalita chlor mínus stabilizátor chloru
Alkalita plus Chlor mínus Stabilizátor chloru
koupit koupit koupit
algicid extra algicid stabilizátor tvrdosti
Algicid extra plus Algicid extra Stabilizátor tvrdosti
koupit koupit koupit